Faculty & Staff

Headmistress
Name Qualification
Mrs. Parminder Kaur RaoM.A. (Geog) , B.Ed., P.G.Dip in Edu. Adm. & Supervision
Primary Teaching Staff
Name Qualification
Mrs Gurpreet Kaur SwaichB.Com
Mrs Chayanika MazumdarB.A.,TTC
Mrs Jatinder KaurM.A., B.Ed
LANGUAGE GROUP  (Secondary and H.S. Teaching staff)
Name Qualification
Mr.Sagnik MukhopadhyayM.A.,B-ed
Primary Teaching Staff
Name Qualification
Mrs Kulwinder KaurM.Com., TTC
SCIENCE GROUP  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Mrs Meena SamantaB.Sc
Primary Teaching Staff
Name Qualification
Ms Preeti Kaur ChawlaB.Com., TTC
Mrs Mita DuttaB.Com., TTC, Dip. in CA, B.Ed
SCIENCE GROUP  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Ms. Suparna DasMSc
Primary Teaching Staff
Name Qualification
Mrs Lopamudra SinhaB.A., Mont.Trd., PPT
SCIENCE GROUP  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Mr. Gautam DuttaM Sc
Primary Teaching Staff
Name Qualification
Mrs Ambika SrivastavaB.A. , B.Ed.
Ms Mandeep KaurBA,TTC
COMMERCE  Assistant Teacher
Name Qualification
Mr. Pradeep Kant PandeyM.Com
SCIENCE  Assistant Teacher
Name Qualification
Mr. Dharmender Kumar ShuklaMCA
LANGUAGE  Assistant Teacher
Name Qualification
Mr. Vinit Kumar MishraMA
LANGUAGE GROUP  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Mr. Ajit Kumar TripathiM.A. (Hindi), B.Ed.
Mrs. Sukhpal Kaur GrewalMA (Hindi), B.Ed.
Mrs. Palwinder KaurM.A. (Pun), B.Ed.
Miss. Saminder KaurM.A. (Hindi), B.Ed.
Mrs. Shakuntala PanjaM.A. (English), B.Ed., D.E.L.T.
Mrs. Shobha SinghMA (Hindi), B.Ed.
Mr. Dhirendra ShawM.A. (English), B.Ed
Mrs. Rajvinder KaurM.A. (Hindi), B.Ed
SCIENCE GROUP  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Mrs. U. RoyM.Sc., (Chem.) B.Ed.
Mrs. D.C. TapadarB.Sc. (Physics)Hons. ,M.Sc.(Maths), B.Ed
Mr. Arun KumarM.Sc. (Maths), B.Ed.
Mrs. Shaba SultanaM.Sc. (Zoology), B.Ed.
COMPUTER FACULTIES  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Mrs. Sanchita SinhaM. Sc. (Com. Sc), P.D. CA (Polytechnic).
Computer Faculties  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Ms Mitali MukherjiM.C.A.
COMMERCE AND HUMANITIES GROUP  HEADMISTRESS
Name Qualification
Mrs. Parminder KaurM.A. (Geog), B.Ed., P.G. Dip.in E.A.& S
COMMERCE AND HUMANITIES GROUP  (Secondary and H.S. Teaching Staff)
Name Qualification
Mrs. A.D. BanerjeeMA (PoI.Science), B.Ed.
Mrs. Rupa SabharwalM.Com., B.Ed.
Mr. R. B. RaiM.Com., B.Ed.
Mrs. Parampal Kaur GrewalB.A(.Geog),M.A. (Hindi), B.Ed.
Mrs. P.K. GillM.A.(Sociology), B.Sc.(Home Sc)Hons., B.Ed.
Mrs. Neelima SinghM.A. (History), B.Ed.
S. Shamsher SinghM.Com, M.A. (Education),B. Ed
Mrs Harjinder KaurB.A. (History)Hons., B.Ed.
Mr. B. B. MishraM.Com., B.Ed.
Mrs. Jaswinder KaurM.A. (History)
Mrs. Sutapa MukherjeeM.A. (Education)
OFFICE STAFF
Name Qualification
Mr. Samir RoyB.Com
Mr. Tapas Kumar BhadraB.Com
Name Qualification
Mr. Mukesh RajakB.Com (Hons.)
N.C.C.
Name Qualification
Mr. A.K. TripathiSecond Officer
SUB STAFF
Name Qualification
Swapan DuttaNA
Ram LalNA
Subash PaswanNA
Shiv Shankar PaswanNA